Zestawienie artystów tworzących wartościową muzykę dla dzieci, po hiszpańsku.

Hola!

Dzsiaj temat typowo muzyczny. Postanowiłam zrobić dla Was zestawienie artystów, tworzących wartościową muzykę dla dzieci po hiszpańsku. Muzyka edukuje i bawi. Bez wiątpienia, nie jest trudno o hiszpańską muzykę dla dzieci, wystarczy wpisać dane hasło w przeglądarce a wyskoczą nam dziesiątki propozycji, jednakże sztuką jest znaleźć coś naprawdę wartościowego.

Jak to było u nas?

Kiedy urodziłam dziecko i zaczęłam słuchać z nim muzyki, wiedziałam, że muszę natychmiast znaleźć coś co nie będzie przyprawiało mnie o ból głowy. Na początku słuchaliśmy po prostu “dorosłej muzyki”, ale z czasem zaczęłam szukać czegoś bardziej dziecięcego. Jestem wymagająco jeśli chodzi o muzykę, wiedziałam, że oprócz zabawiania dziecka, muzyka po prostu mi się podobać.

Lista autorów:

Mam dla Was listę 8 sprawdzonych artystów, którzy tworzą wartościową muzykę dla dzieci po hiszpańsku. Muzykę, która po pierwsze bawi, ale też uczy.

  • Grow Up Singing Band to Grupa tworzona przez młodych hiszpańskich muzyków. Wystarczy przesłuchać ich utworu “Buenos Días” i dzień od razu staje się lepszy.
 
  • Argentyński zespół Canticuénticos, to jedno z moich pierwszych odkryć. Dobra muzyka, latynoskie rytmy oraz instrumenty. Do tego świetne teledyski, które rozbawią i rozruszają każdego. Mogą się przydać podczas zabaw z dzieckiem w domu, ale również podczas lekcji hiszpańskiego dla dzieci i dorosłych. Bardzo dobry zespół do nauki o kulturze i tradycjach krajów hiszpańskojęzycznych.
  • Elizabeth Mitchell i Suni Paz. Ten duet potrafi naptrawdę ptrafi wzruszyć. Suni Paz to argentyńska wokalistka, gitarzysta oraz autorka tekstów. Wraz z Elizabeth Mitchell stworzyły piękną płytę dedykowaną dzieciom. Cechują ją piękne testy i spokojne melodie. Dodatkowo, mogą umilić wieczorną rutynę.
  • Pim Pau to projekt argentyńsko-brazylijski. Ich utwory są rytmiczne i wesołe. Nadają się do powtarzania i śpiewania oraz pokazywania. Dzięki tym utworom w ciekawy sposób nauczymy się słownictwa, na przykład, związanego ze zwierzętami lub emocjami. Należy zwrócić uwagę na akcent, który jest typwo argentyński.

  • Chumi i jego przyjaciel Chuma to hiszpański duet. Ich muzyka oprócz głównego celu: zabawy, ma też edukować. Piosenka “Ser raro no es nada malo”, nadaję się zarówno do ćwiczenia przymiotników związanych z wyglądemi i charakterem jak i do rozmowy o tolerancji. Tematykę rozmów możemy zmieniać, biorąc pod uwagę wiek dzieci.
  • Ota El hipopótamo to jeden z moich ulubionych projektów. Ota to wyjątkowy zwierzak, zmienia kolor pod wpływem swoich emocji. Dzięki animowanym teledyskom dzieci mogą nauczyć się kolorów, czasowników, alfabetu, układu planet. Warto wspmnieć, że małżeństwo, które stworzyło ten projekt, inspirywało się opowieściami swojego synka. Oprócz muzyki tworzą również opowiadania dla dzieci.
  • Vanessa Mispireta Cabrera, jest nauczycielką oraz twórczynią projektu: ¡Canta, Maestra! Jej utwory przeznaczone są dla najmłodszych. Oprócz muzyki skupia się na pokazywaniu i ruchu. Jej rymowane piosenki wspaniale sprawdzą się na zajęciach w przedszkolu lub szkole podstawowej.

Sofia Carrasco stworzyła wspaniałą płytę dla najmłodszych. Jest w niej dużo dźwięków naśladowczych. Sofía perfekcyjnie pracuje głosem, jej utwory na pewno nie są nudne. Każdy z utworów uczy czegoś innego.

Mam nadzieję, że wspomnieni artyści oraz utwory przypadną Wam do gustu. Na zakończenie chciałabym dodać jedną rzecz. Muzyka ma bawić, bez wątpliwości. Jednakże super pomysłem, będzie omawianie z dziećmi, w sposób adekwatny do wieku, kwestie związne np. z kulturą. Po pierwsze, możemy rozmawiać o krajach z których pochodzą zespoły. Po drugie, możemy omawiać instrumenty na których grają oraz stroje, w które są ubrani. Dodatkowo, możemy tematy wspomiane w piosenkach, które są powiązane, np. z tradycjami latynoamerykańskmi.