Zbliża się grudzień, czas prezentów! Chciałabym Wam trochę ułatwić sprawę i zaproponować prezenty, które, moim zdaniem, zaciekawią osoby uczące się hiszpańskiego. Prezenty będą dla wszystkich, dla maluchów i dla starszaków. Nie zapomniałam też o nas, mamusiach.

Uwaga!

  • Tutaj znajdziesz listę miejsc gdzie kupuję książeczki po hiszpańsku.
  • Niektóre grafiki przenoszą Cię do sklepu gdzie kupisz daną rzecz. Klikij i sprawdź.
  • Nie mam żadnych benefiów związanych z promocją tych produktów (oprócz moich). Polecam bo wiem, że są wartościowe.

Książeczki

Osito tito

Proste książki z jednym zdaniem na stronę i elementami ruchomymi. 2+

Timoteo

Książeczki o króliczku w wieku przedszkolnym. Wartościowie historie o emocjach małych dzieci. 2/3+

Nacho y Laura

Książeczki z tej serii będą super opcją zarówno dla młodszych jak i dla starszych dzieci. (zajrzyj na mojego instagrama, pokazuje wnętrze książeczek). 2/3+

Mówiące pióro Albik i słownik hiszpańskiego.

To moje niedawne odkrycie, które bardzo polecam. W słowniku znajduje się ponad 1000 haseł. Każde słówko przedstawione jest razem z obrazkiem i przykładowym użyciem w zdaniu. Mogą z niego korzystać dzieci i uczyć się poprawnej hiszpańskiej wymowy. A dodatkowo będzie przydatny dla mam, które dopiero zaczynają naukę i nie znają jeszcze poprawnej wymowy słówek. 3+

Drewniany tablet do nauki hiszpańskiego

Tablet edukacyjny od Hape do nauki hiszpańskiego, angielskiego oraz francuskiego. Idealny dla małych dzieci, do nauki słówek oraz całych zdań. Dodatkowo dzieci uczą się poprawnej hiszpańskiej wymowy. 2+

Językowa paleta kolorów

Kolejna propozycja od Hape. Zabawka dla najmłodszych. Drewniana zabawka działająca na dotyk. Maluchy dotykając dany kolor uczą się jak nazwać go po hiszpańsku. (ale też po angielsku i francusku, można wybrać język). 6m+

Wydawnictwo Usborne

Wszystkie książki wydawnictwa Usborne, które widziałam wyróżniają się: pięknymi ilustracjami i mądrymi tekstami. Niektóre stawiają na edukacyjne treści, inne na ciekawe historie. Jednakże mogę polecić wszystkie. Pokażę Wam kilka moich faworytów. Książki Usborne kupuję na libristo.pl, oraz w biblioteczce pluszowego misia(fb).

Słowniki 2+

Słowniki obrazkowe są świetnym sposobem na naukę hiszpańskich słówek. Dla młodszych i starszych.

Książeczki z okienkami 3+

Książki z okienkami do nauki słownictwa przyswajania wiedzy na temat świata. Pokazuję Wam tylko kilka przykładów, moich faworytów, aczkolwiek jestem pewna, że inne są tak samo wartościowe. W tych książeczkach znajdują się okienka(solapas), pod którymi znajdziecie informacje, ciekawostki, zagadki. Książki będą też dobre dla starszych, szkolnych dzieci.

Książeczki dla młodszych dzieci 2+

Bardzo lubię książeczki z serii: „Pequeñas y grandes preguntas”. Książeczki odpowiadają na pytania maluchów i wyjaśniają je w przystępny dla nich sposób. No i oczywiście piękne grafiki.

Książeczki z serii „Cucú, ¿estás ahí”, będą się nadawały dla maluchów już ok. 1,5 rocznych. Mało tekstu i wypustki sensoryczne.

Słownik dźwiękowy Usborne. 3/4+

Kolejna dźwiękowa propozycja. Wygląda jak książka, ale nie końca jest to książka. Słownik składa się wyjmowanych plansz, które wkłada się w odpowiednie miejsce. Wystarczy wyjąć jedną z 4 kart (każda zawiera 16 słów i obrazków na każdej stronie) z koperty i włożyć do szczeliny zgodnie z instrukcją. W sumie 128 słówek wypowiadanych przez native speakera. Jedyny minus to według mnie jest fakt, że trzeba dosyć precyzyjnie ułożyć plansze. Młodsze dzieci mogą sobie nie poradzić.

E-booki do komunikacji z dzieckiem po hiszpańsku

Moje e-booki pomogą Wam komunikować się z dziećmi po hiszpańsku. E-booki są pełne gotowych zwrotów, plansz ze słówkami, zadań w różnych formach. Znajdują się tam zwroty przydatne podczas: czytania książek, układania klocków, puzzli zabaw misiami i lalkami i wiele innych. Jeśli chcecie wiedzieć, jak powiedzieć: Ten kawałek tutaj nie pasuje, ululajmy ją do snu, chcę spinkę z kokardką, pojazd z dźwigiem holuje samochód, koniecznie zaopatrzcie się w mój e-book o zabawach po hiszpańsku.

W e-booku wakacyjnym znajdują się zwroty powiązane z plażą, morzem i basenem, np.: Fale są dziś naprawdę wysokie, połóż się na plecach, piasek jest gorący, machaj nogami.

Gry planszowe

Gra bójka na słówka

Gra w stylu Dobble. Składa się z kart a na kartach, znajdują się obrazki oraz napisy. Gra polega na wykładaniu kart na środek i szukaniu powtarzających się grafik lub słówek. Wymaga umiejętności czytania, chociaż kiedy grają młodsze dzieci, możecie się umówić, że będziecie patrzyli tylko na grafiki.

Gra El Viaje Por España

Viaje por España jest planszową grą językową ukierunkowaną na poznawanie geografii, kultury i historii Hiszpanii, a także zagadnień związanych z gramatyką języka hiszpańskiego, oraz hiszpańskich wyrażeń idiomatycznych i słownictwa.

Gra planszowa – Trefl

Nie musicie kupować gry dedykowanej do nauki hiszpańskiego, żeby uczyć się hiszpańskiego. Polecam tę grę do ćwiczenia kolorów, liczb, nazw budynków. Dużym plusem jest instrukcja po hiszpańsku, która opisuje wszystkie kartoniki. A jeśli potrzebujecie zwrotów przydanych podczas grania w gry planszowe, kliknij tutaj i przenieś się do wpisu o graniu w gry po hiszpańsku. A jeśli chcecie poznać wszystkie potrzebne zwroty, dzięki którym będziecie mogli grać po hiszpańsku bez zastanawiania się jak powiedzieć: Przesuń się o trzy pola do przodu, przegrałeś, meta, pole startowe, kup mojego e-booka, teraz na promocji.

Książki edukacyjne

Książka Hiszpański dla dzieci. Zdanie po zdaniu

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, ale uwaga, według mnie będzie też dobra dla mam, które wprowadzają hiszpański swoim dzieciom i chcą przećwiczyć słownictwo i gotowe zwroty. Książka składa się z 34 rozdziałów, w każdym z rozdziałów jest kilkanaście zdań do przetłumaczenia z języka polskiego na język hiszpański. Potrzebne wyrazy do przetłumaczenia zdań znajdują się przed dialogiem lub są podane w dodatkowych ramkach. W każdym rozdziale znajduje się klucz z odpowiedziami.

Hiszpański w tłumaczeniach

Te książki będą świetnym pomysłem dla mam, które chcą mówić do dziecka po hiszpańsku i np. uczą się samodzielnie. Oczywiście nie są to książki dedykowane rodzicom, ale to absolutnie nie jest problem. W serii ze słownictwem znajdziecie przydatne słownictwo powiązane z wieloma obszarami życia codziennego. Do każdego rozdziału jest słowniczek, ściąga i wyjaśnienie szczegółów, oraz trudniejszych aspektów oraz zdania do przetłumaczenia.

W częściach gramatycznych nauczymy się aspektów gramatycznych od najbardziej podstawowych po zaawansowane. Idealne do samodzielnej nauki.

Gadżety

Świetnym pomysłem będą też gadżety, kubki, kalendarze, torby, długopisy, sprawdzą sę idealnie dla młodszych i starszych miłośnków języka hiszpańskiego. Klikij a przeniesiesz sę do sklepu. Warto też spojrzeć na inne produkty w tych sklepach.