Poscasty i słuchowiska po hiszpańsku.

Dzisiaj przychodzę do Was z wpisem z polecajkami. Tym razem podcasty i słuchowiska dla dzieci po hiszpańsku. Nie od dziś wiadomo, że jestem fanką wprowadzania języka dzieciom za pomocą różnych źródeł. Mówiłam już o kreskówkach po hiszpańsku, o muzyce dla dzieci, o książkach, a dzisiaj przyszedł czas na podcasty oraz słuchowiska, które mogą wspierać wprowadzanie języka hiszpańskiego w ramach dwujęzyczności zamierzonej.

  • Odnośniki przenoszą do artykułu na moim blogu. Zachęcam do zajrzenia na mój instagram, tam również polecam różne produkty, strony, które ułatwią wam wejście w hiszpański, dziecięcy świat.

Dlaczego podcast lub słuchowisko?

Podcasty i słuchowiska są fajną odmianą dla dzieci. Dzieci mówią: mamooo, a opowiesz mi bajkę? My rodzice, po całym dniu, często nie mamy siły wymyślać ciekawych historii. Dodatkowo nie wszyscy, którzy mówią do dzieci po hiszpańsku, władają językiem na takim poziomie, żeby wymyślać opowieści. W takich chwilach wybawieniem jest podcast. Włączamy dziecku ciekawą historię i łączymy przyjemne z pożytecznym. Dziecko zaciekawione słucha, a przy okazji uczy się hiszpańskiego.

Charm words( Dla dzieci i dorosłych):

Pierwszy podcast, który chcę pokazać, jest naprawdę wyjątkowy. Odcinki są krótkie, trwają ok 5. minut. W każdym z odcinków razem z lektorem afirmujemy i wyrażamy wdzięczność. Każdy odcinek dedykowany jest innej sferze życia. W jednym z odcinków powtarzamy, że jesteśmy dobrzy i zasługujemy na wszystko a w innym wyrażamy wdzięczność za nasze zdrowie. Myślę, że ten podcast nada się już dla maluchów, ale przyda się każdemu. Naprawdę polecam.

Aventuras en la Bañera (dla dzieci w wieku przedszkolnym):

Następny podcast, który chciałabym Wam pokazać, wypełniony jest kolorowymi opowieściami i przygodami, które rozwiną wyobraźnię Waszych przedszkolaków podczas zabawy w kąpieli. Głównym bohaterem jest chłopiec, który nie lubi się kąpać, ale historie pozwalają mu urozmaicić tą nudną dla niego czynność.

Cuentos Encantados (dla dzieci w wieku szkolnym):

Przenieście się w świat baśni i legend z całego świata dzięki „Cuentos Encantados”! Ten podcast jest pełen fascynujących opowieści, które zachwycą Wasze dzieci w wieku szkolnym i wprowadzą je w magię języka hiszpańskiego. Odcinki są interesujące i zarazem edukacyjne.

Baby Radio (dla najmłodszych słuchaczy):

Baby radio to różnorodne i krótkie nagrania. Znajdziecie tam, krótkie historie, zagadki lub audycje edukacyjne. Warto zaznaczyć, że Baby Radio to nie tylko podcast. To również filmiki, piosenki i materiały edukacyjne. Dodatkowo zachęcam do zajrzenia na stronę Baby Radio.

Podcast para niños (dzieci szkolne i przedszkolne):

Kolejny wyjątkowy podcast, ponieważ tworzony przez dzieci, dla dzieci. Brzmi ciekawie? Bez dwóch zdań, takie właśnie jest. Krótkie odcinki pełne ciekawych historii i przygód. Dużym plusem jest to, że lektorami są dzieci.

Cuentos infantiles y cuentos de hadas (dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne):

W tym przypadku polecam Wam słuchowisko. Słuchowisko dzięki, któremu dzieci poznają opowiadania i baśnie. Są one krótkie, trwają ok. 5 minut, więc moim zdaniem spokojnie dziecku uda się przesłuchać.

Czekam na Wasze opinie. Coś Wam się udało przesłuchać? A może macie inne propozycje?