Podcast :”Aprende español con Ania y Julio”.

Zostałam zaproszona przez Anię z profilu Ania habla castellano, żebym opowiedziała jak wygląda dwujęzyczność zamierzona w moim domu. Ania i Julio to para polsko-hiszpańska. Mieszkają w Hiszpanii i wspólnie uczą hiszpańskiego w internecie. Na instagramie oraz tworząc podcast. Ich filmiki, bawią i uczą kolokwializmów Trosto z Madrytu.

Wzięcie udziału w odcinku podcastu jest dla mnie całkowicie nowym doświadczeniem. Po pierwszej euforii spowodowanej chęcią spróbowania czegoś nowego, przyszedł stres, ale nie poddałam się i udało nam się stworzyć fajny odcinek.

Ania i Julio pytali mnie dlaczego zdecydowałam się mówić do mojego synka po hiszpańsku i kiedy zaczęłam. Wyjaśniam z jakmi trudnościami się spotykałam oraz co było dla mnie proste. Opowiadam jak wygląda obecnie nasza wspólna nauka hiszpańskiego i jak nam idzie. Daję również rady, co można zrobić, żeby ułatwić sobie start w dwujęzyczność zamierzoną. Wspominam również o najpopularniejszych mitach związanych z dwujęzycznością zamierzoną.

Na końcu opowiadam o moim e-booku i dlaczego myślę, że może się przydać innym rodzicom.

Zachęcam Was do posłuchania i podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Ania tworzy transkrypcje i zadania do każdego podcastu. To bardzo fajny sposób na samodzielną naukę. Jestem fanką ich podcastu od samego początku i sama bardzo często zadaje je moim uczniom. Co poniedziałek również czekam na kolejny odcinek. Tematyka jest bardzo różnorodna. Od kultury, przez kuchnie, podróże oraz język. Bardzo polecam.