Zwroty przydatne podczas gry w planszowe po hiszpańsku.

Hola, dziś trochę inny post niż wszystkie. Chciałabym przedstawić Wam hiszpańskie słownictwo i zwroty, których możemy użyć podczas grania w tradycyjne gry planszowe. Z dziećmi i nie tylko. Ja tworzę głównie materiały dla rodziców, ale nie zapominajcie o tym, że jako dorosły, nie rodzic, też możesz użyć tych zwrotów. Jestem zwolenniczką nauki języka podczas codziennych zabaw i czynności. Granie w gry planszowe po hiszpańsku, to wspaniała możliwoś do ćwiczenia kolorów, do liczenia.

Zacznijmy od słownictwa związanego z gramy planszowymi.

Zwrócie uwagę na słówko kostka, el dado. Uważajcie na nie, łatwo je pomylić ze słowem „dedo” – palec. A pionek, w l.pj. będzie brzmiał „el peón”. La casilla inicial to będzie pole startowe, a la casilla final, to pole końcowe, lub meta.

Odmiana czasownika jugar:

Zacznijmy od podstaw. Czaoswnik grać – jugar. Jest czasownikiem niereguralnym i odmienia się w następujący sposób.

yo juego

tú juegas

él/ella/usted juega

nosotros jugamos

vosotros jugáis

ellos/ellas/ustedes juegan

Oprócz grać, ten czasownik oznacz również bawić się.

Grać w grę planszową powiemy Jugar A los juegos de mesa.

Zwroty:

Jestem Ciekawa czy wszystkie zwroty były Wam znane, czy może dowiedzieliście się czegoś nowego? To są tylko przykłady, takich zwrotów może być dużo więcej.

E-book

Jeśli zaciekawiały Was te zwroty to dobrze się składa. Wszystkie te zwroty oraz dużo więcej, związanych z grami planszowymi po hiszpańsku, znajdziesz w moim e-booku.

¡Hasta luego!

Weronika