Często pytacie mnie skąd biorę książki po hiszpańsku, dla dzieci i nie tylko. Na szczęście żyjemy w czasach kiedy nie jest już to tak trudne jak kiedyś. Można kupić książki nowe, ale również używane i w dobrej cenie. Na końcu pokażę Wam kilka fajnych stron, na których nie kupicie, ale przeczytacie książki. Książki to dobry pomysł na wprowadzanie nowego języka w domu w ramach dwujęzyczności zamierzonej.

Nowe książki

Nowe książki kupuje w internetowych księgarniach lub sklepach. Tutaj przedstawię Wam listę różżknych miejsc z których ja autentycznie korzystałam i mogę polecić.

  1. Libristo.pl księgarnia z nowymi książkami. Z plusów można wymienić szeroki wybór książek popularnych na całym świecie. Książki dla dzieci ale i dla dorosłych. Z drugiej strony książki są dosyć drogie i ze względu na to, że ściągają je z Hiszpanii, trzeba na nie długo czekać.
  2. Amazon myślę, że nie trzeba nikomu tej strony przedstawiać. Plusem jest szeroki wybór, ale ceny równie wysokie.
  3. Fiesta siesta Księgarnia prowadzona przez polską rodzinę. Mniejszy wybór książek, ale ekspresowa wysyłka. Polecam jeśli lubicie wspierać polskie małe firmy.

Książki używane

Jeszcze kilka lat temu można było pomarzyć o tym, żeby w Polsce kupić używane książki po hiszpańsku. Obecnie nie jest to takie trudne.

  1. Księgarnia el chico rico księgarnie prowadzi młoda mama. Tutaj możemy liczyć na dobre ceny i różnorodne książki. Plusem jest to, że można tutaj znaleźć unikaty no i oczywiście ekspresowa wysyłka.
  2. Biblioteczka pluszowego misia na FB tutaj podobnie jak do góry. Unikaty prosto z Hiszpanii. Plusem jest dostępność książek wydawnictwa Usborne.
  3. Grupy na FB – na grupach na facebooku można znaleźć wszystko. Istnieją grupy dedykowane sprzedaży książek w różnych językach. (np. Dwujęzyczność grupa sprzedażowa).

Inne źródła książek

Istnieje również kilka alternatyw, do słuchania, oglądania lub czytania książek.

  1. Uniteforliteracy To strona, którą bardzo lubię, można na niej znaleźć proste książeczki, w formie prezentacji. Schemat jest podobny, na jednej stronie jest obrazek a na drugiej pytanie, lub słówka po hiszpańsku. Znajdziecie tam np. książki o zwierzętach, naturze, pojazdach.
  2. Cuéntame un cuento – to konto na Youtube na którym znajdziemy filmiki na, których czytane są opowiadania, bajeczki, dla młodszych i starszych dzieci.
  3. Nextory – to aplikacja na androida, z audiobookami oraz e-bookami. Znajdziemy na niej takie hity jak Teo, Aplikacja działa na zasadach subskrypcyjnych.

Mam nadzieję, że moje propozycje pomogą Wam odnaleźć fajne książeczki zarówno do czytania jak i do słuchania. Zapraszam do komentowania, dajcie znać, skąd wy bierzecie książki po hiszpańsku dla dzieci.

A jeśli potrzebujesz gotowych zwrotów przydatnych podczas czytania z dzieckiem po hiszpańsku, znajdziesz je w moim e-booku dla rodziców, którzy wprowadzają dziecku Hiszpański w ramach dwujęzyczności zamierzonej.