Często pytacie mnie skąd biorę książki po hiszpańsku, dla dzieci i nie tylko. Na szczęście żyjemy w czasach kiedy nie jest już to tak trudne jak kiedyś. Można kupić książki nowe, ale również używane i w dobrej cenie. Na końcu pokażę Wam kilka fajnych stron, na których nie kupicie, ale przeczytacie książki. Książki to dobry pomysł na wprowadzanie nowego języka w domu w ramach dwujęzyczności zamierzonej.
Nowe książki
Nowe książki kupuje w internetowych księgarniach lub sklepach. Tutaj przedstawię Wam listę różżknych miejsc z których ja autentycznie korzystałam i mogę polecić.
- Libristo.pl księgarnia z nowymi książkami. Z plusów można wymienić szeroki wybór książek popularnych na całym świecie. Książki dla dzieci ale i dla dorosłych. Z drugiej strony książki są dosyć drogie i ze względu na to, że ściągają je z Hiszpanii, trzeba na nie długo czekać.
- Amazon myślę, że nie trzeba nikomu tej strony przedstawiać. Plusem jest szeroki wybór, ale ceny równie wysokie.
- Fiesta siesta Księgarnia prowadzona przez polską rodzinę. Mniejszy wybór książek, ale ekspresowa wysyłka. Polecam jeśli lubicie wspierać polskie małe firmy.
Książki używane
Jeszcze kilka lat temu można było pomarzyć o tym, żeby w Polsce kupić używane książki po hiszpańsku. Obecnie nie jest to takie trudne.
- Księgarnia el chico rico księgarnie prowadzi młoda mama. Tutaj możemy liczyć na dobre ceny i różnorodne książki. Plusem jest to, że można tutaj znaleźć unikaty no i oczywiście ekspresowa wysyłka.
- Biblioteczka pluszowego misia na FB tutaj podobnie jak do góry. Unikaty prosto z Hiszpanii. Plusem jest dostępność książek wydawnictwa Usborne.
- Grupy na FB – na grupach na facebooku można znaleźć wszystko. Istnieją grupy dedykowane sprzedaży książek w różnych językach. (np. Dwujęzyczność grupa sprzedażowa).
Inne źródła książek
Istnieje również kilka alternatyw, do słuchania, oglądania lub czytania książek.
- Uniteforliteracy To strona, którą bardzo lubię, można na niej znaleźć proste książeczki, w formie prezentacji. Schemat jest podobny, na jednej stronie jest obrazek a na drugiej pytanie, lub słówka po hiszpańsku. Znajdziecie tam np. książki o zwierzętach, naturze, pojazdach.
- Cuéntame un cuento – to konto na Youtube na którym znajdziemy filmiki na, których czytane są opowiadania, bajeczki, dla młodszych i starszych dzieci.
- Nextory – to aplikacja na androida, z audiobookami oraz e-bookami. Znajdziemy na niej takie hity jak Teo, Aplikacja działa na zasadach subskrypcyjnych.
Mam nadzieję, że moje propozycje pomogą Wam odnaleźć fajne książeczki zarówno do czytania jak i do słuchania. Zapraszam do komentowania, dajcie znać, skąd wy bierzecie książki po hiszpańsku dla dzieci.
A jeśli potrzebujesz gotowych zwrotów przydatnych podczas czytania z dzieckiem po hiszpańsku, znajdziesz je w moim e-booku dla rodziców, którzy wprowadzają dziecku Hiszpański w ramach dwujęzyczności zamierzonej.