Owoce po hiszpańsku, zwroty i słówka.

W dzisiejszym wpisie podzielę się z Wami słownictwem, zwrotami oraz ćwiczeniami związanymi z owocami. Sezon na owoce powoli się zaczyna, warto poznać słówka i zwroty, którę ułatwią komunikację z dzieckiem po hiszpańsku.

Słowcnitwo – grafika:

Pobierz obrazek, wydrukuj i zacznijcie uczyć się hiszpańskiego.

Słownictwo owoce po hiszpańsku.
Słownictwo owoce po hiszpańsku.

Zadania online:

Kliknij w linki, które przeniosą Cię do zadań online. Zadania są przeznaczone zarówno do dzieci jak i dorosłych.

Zwroty i ciekawe słówka:

Słówka typu: ogryzek, szypułka, kiść, pestka, częśto sprawiają problemy. Jak zaczynałam mówić do synka po hiszpańsku to były słówka, których mi brakowało. Dwujęzyczność zamierzona sprawia, że uczę się każdego dnia.

Filmik dla dzieci:

Naukę warto wprowadzać za pomocą różnych zmysłów. Filkmik z owocami będzie dobrym sposobem na poćwiczenie wymowy.

Peppa po hiszpańsku, odcinek o owocach:

Dzięki bajkom, dziecko uczy się języka w praktyce. Uczy się wymowy oraz całych zwrotów. Warto wykorzystać bajki do nauki. Oczywiście należy puszczać dzieciom odpowiednie do ich wieku. Peppa to bajka odpownia dla dzieci od ok. 2/3 roku życia. Warto się z niej uczyć, ze względu na łatwe dialogii i przydatne słownictwo.

Simón:

Simón to nie tylko bajka ale również edukacyjne filmiki i piosenki. Poniżej propozcyja krótkiego filmiku o owocach i warzywach.

Podsumowanie:

W moim e-booku „La rutina diaria – español para madres y padres”, znajdują się gotowe zwroty związane z owocami, których możesz użyć podczas codziennej komunikacji z dzieckiem po hiszpańsku. Mimo, że e-book jest nastawiony na rodziców, którzy za pomocą dwujęzyczności zamierzonej chcą wprowadzić język hiszpański w swoich domach. Jednakże, jestem pewna, że inni również będą mogli wykorzystać mój e-book do nauki hiszpańskiego. Stawiam na naturalność oraz zwroty, których nie znajdziesz w podręcznikach. Dodatkowo wraz z e-bookiem możliwość dokupienia fiszek gotowych do druku i ćwiczenia owoców.

Owoce po hiszpańsku