Bajka „Bluey”

Nie od dziś wiadomo, że uwielbiam naukę języka z bajek. Nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Co nam dają bajki? Naturalne zwroty w kontekście, poprawną hiszpańską wymowę. Dodatkowo dzieci uwielbiają bajki i ułatwiają one zachęcenie dzieci do wspólnej nauki. Bajki mogą być dużym wsparciem podczas wprowadzania hiszpańskiego za pomocą dwujęzyczności zamierzonej. Główną bohaterką bajki Bluey jest 6 letnia dziewczynka, rasy australian cattle dog. Każdy odcinek poświęcony jest innej sytuacji. Bluey wraz ze swoją siostrą Bingo oraz przyjaciółmi i rodziną, przeżywa różne przygody, wpada w tarapaty, boi się, czasami rozrabia. Myślę, że jest to bardzo wartościowa bajka dla dzieci w różnym wieku.

Bluey i Bingo grają w szachy.

W dzisiejszym wpisie chciałabym podzielić się zwrotami, które zwróciły moją uwagę w odcinku „Szachy”. Przyznam, że sama nauczyłam się z niego kilku nowych zwrotów. Dodatkowo, zwroty te przydzą się podczas gier w inne planszowe gry po hiszpańsku.

Odcinek 10 sezon 3. „Szachy”

Grać w – po hiszpańsku

Po hiszpańsku chcąc powiedzieć „grać w szachy” – powiemy Jugar al ajedrez. Więcej na temat tego czasownika oraz gier po hiszpańsku, znajdziecie we wpisie o grach(kliknij tutaj).

Inne zwroty związane z grami planszowymi znajdziecie w moim e-booku” Jugamos en español” – już wkrótce promocja z okazji Dnia mamy i dziecka.

dwujęzyczność zamierzona. Hiszpański i e-booki dla rodziców